Stoupovo blog

Stoupovo blog

postřehy, názory, plky, frky

16.4.
2017
18:42

Druhá komoda, která byla umístěna do kuchyně, mi dala poměrně dost zabrat (pokud jsem dobře počítal, obsahuje nějakých 179 šroubů), ale je úspěšně hotová. Ještě mě bude čekat skříň, co budeme kupovat od známých, a psací stůl k PC – nutno ještě vybrat a někde koupit.

16.4.
2017
18:38

Vzhledem k tomu, že jsme se dostali opět do velikonočního období, nemohli jsme s Káťou vynechat ani každoroční tradiční jarmark v Zubrnicích, který se nám povedlo stihnout ještě před cestou do Prahy na exit game. Aby toho nebylo málo, ještě jsme letos přidali jarmark v Úštěku konající se na Velký pátek. Původně mělo být hnusně, ale kromě chladnějšího vzduchu bylo nakonec celkem pěkně, tak nebyl žádný problém si tam odpoledne zajet. Oba jarmarky byly fajn, jen dle očekávání trochu přelidněné a Káťa ani na jednom nedokázala udržet peníze v peněžence. :-)

16.4.
2017
18:23

Minulý víkend jsme na základě pozvání od pana Milbiho vyrazili do Prahy, kde jsme se premiérově zúčastnili exit game, neboli únikové hry. Tato vršovická (vedle stadionu Bohemky) se nesla ve znamení nádraží, na němž lupiči ukryli lup a za hodinu si pro něj přijdou. :-) Úkoly a šifry nebyly zrovna snadné, že by to šlo jak po másle, a tak si náš čtyřčlenný tým Severka musel několikrát vyžádat nápovědu po vysílačce. I tak jsme se do limitu nevešli asi o 10 minut. Bylo fajn, že nás to nechali dohrát až do konce, takže nás ten přesčas nemusel zas tolik mrzet. Celkově to byla příjemná zábava a velmi rád bych si vyzkoušel i další exitovky, kterých je hlavně po Praze už dost a dost. Večer jsme zakončili v Milovicích, konkrétně v místní pizzerii, kde jsme se dosytosti nacpali. Milbi nám poskytl střechu nad hlavou, respektive gauč i na přenocování, a tak jsme mohli ještě v neděli dopoledne vyjet na menší výlet do okolí, čemuž přálo i krásné jarní počasí. Po pár chvílích strávených u milovické obory s divokými koňmi a pratury jsme pokračovali k zámku Loučeň, u nějž jsme si vyzkoušeli bloudění několika bludišti a labyrinty v místním rozlehlém parku. Po poledni jsme výletování ukončili a vydali se na cestu zpět do DC. Úsek z Mladé Boleslavi do České Lípy jsem si za volantem užíval skoro jako Hrušínský ve Vesničce střediskové (jen bez těch bouraček) – výhledy na rozkvetlou krajinu v okolí Bezdězu byly parádní. :-)

6.4.
2017
23:24

Náš byt ve 3. patře je dobrou variantou fyzické aktivity po celodenním sezení v práci. Vynosit nahoru 25kilové balíky s demontovanými komodami byla opravdu paráda, navíc jsem tak v součtu vyšel a sešel devět pater. Při stěhování Káti věcí jsem si těch pater po schodoch dal ještě podstatně víc. :-)

5.4.
2017
19:45

Krize v naší firmě dostoupila do výše, která přinutila americký management k cestě do Ústí a následnému odvolání hlavního šéfa závodu. Jsem docela zvědav, jak to bude pokračovat dál, koho nám tam nasadí a co přinese za změny.

5.4.
2017
19:43

Výlet se o víkendu opět bohužel nekonal, místo toho to byl spíš Tour de shop aneb další fáze vybavování a zkrášlování bytu. Do toho ještě dvě návštěvy a víkend byl zase pryč jako nic.

30.3.
2017
22:23

Před námi se rýsuje takřka letní víkend přímo vybízející k výletům, jen se obávám, abych se vůbec nějakého dočkal. Káťa musí v sobotu dopoledne do práce a odpoledne chce připravit byt na večerní návštěvu. Doufám, že počasí vydrží i na neděli, kdy by ta výletní šance mohla být lepší. Už mi to prostě hodně citelně chybí, nabít se jarní energií někde v přírodě, na kopci, rozhledně, hradu atd.

30.3.
2017
22:19

Je za mnou i 16. série Amazing Race, kterou bych řadil spíše k průměrným. Mezi týmy jsem si nenašel žádné extra favority, kterým bych fandil a můj tipérský pokus na vítěze pohořel někdy v polovině závodu.

28.3.
2017
18:57

Po absolvování druhého plesu v této plesové sezóně jsme se jednomyslně s Káťou shodli, že Retro ples na plné čáře zvítězil nad plesem BK Děčín. Řada lidí přišla v retro kostýmech, což se podílelo i na tom, že atmosféra nebyla tak naškrobená, kapela hrála lépe a program byl pestřejší.

28.3.
2017
18:53

Paráda. Dnes celý den jasná modrá obloha, teploty dosahující dvacítky a jarní vůně ve vzduchu. Ještě kdyby nebyl pracovní den, pak by to bylo úplně dokonalé.

27.3.
2017
19:50

Díky přechodu na letní čas a slunečnému počasí mi dnes přišlo, že odcházím docela brzo z práce, přestože bylo skoro půl sedmé večer. Hned je to takové veselejší, jak je dlouho vidět.

27.3.
2017
19:47

Poslední dobou mě poměrně příjemně překvapuje rychlost dodání zásilek ze zahraničí. Před odletem ze služebky v UK jsem v pátek házel pohled na letišti a hned v pondělí byl u Káti. A v minulém týdnu jsem si objednal z Jižní Koreje nový procesor, v sobotu letěl přímým spojem ze Soulu do Prahy a v pondělí ho mám doma.

23.3.
2017
22:56

Ve středu večer došlo na puštění pěkné písničky od Jarka Nohavicy a Jany Kirschner – První noc v novém bytě, jinak řečeno máme za sebou první přespání v nájmu na Teplické ulici. Matrace jsou velmi pohodlné pro oba, vybral jsem tedy asi dobře. Jen saténové povlečení peřin a polštářů mi moc nesedí, brzy to vyměním za nějakou klasickou bavlnu, která je mi příjemnější.

17.3.
2017
23:42

Basketbalový Děčín se v nadstavbové části poněkud trápí a řekl bych už celkem dlouhodobě nehraje žádnou velkou slávu. Dnes jsme vedli v Opavě až o 14 bodů a přesto jsme nakonec o 9 prohráli. Domácím stačily poslední dvě minuty, aby zápas otočili díky trojkopalbě, na kterou naši nenašli odpověď a spíš ještě vyráběli další a další chyby z frustrace. Stejně tak se trápí i fotbalová Sparta, která prodala klíčového záložníka Dočkala, vyhodila trenéry a nasadila nového trenéra Radu, který není vnímán zrovna jako nějaká výhra. V jeho prvním utkání opět jen bídná remíza se Zlínem, titul je už dávno pryč.

17.3.
2017
22:22

Matrace jsem nakonec vybral na netu u českého výrobce MPO z jižní Moravy a dnes úspěšně dorazily na poštu. Naštěstí to expedují v podobě srolovaných válců, takže nebyl problém je nacpat do mého auta a odvézt do bytu. Už brzy tedy budeme moci vyzkoušet, jak se na nich spí – vybíral jsem oboustranné, kde na jedné straně je moderní paměťová pěna a na druhé straně tvarově stálá PUR pěna, tak si můžeme vybrat. Pomalu, ale jistě se mi kompletují i komponenty na nový stolní PC, ještě zbývá vybrat a objednat klávesnici a myš. Co se týče procesoru, i nadále budu opovrhovat drahými Intely a zůstanu věrný AMD.

Starší »
autobazary recenze, autobazary hodnocení, nejlépe hodnocený autobazar, nejhůře hodnocený autobazar, recenze bazarů