Stoupovo blog

Stoupovo blog

postřehy, názory, plky, frky

6.8.
2016
13:17

Další očekávaná sportovní událost tohoto roku začala, v noci na sobotu byly v Rio de Janeiru zahájeny letní olympijské hry. Jako vždy nejdelší část ceremoniálu zabralo slavnostní defilé sportovců, přičemž jsem vydržel někam do Kamerunu a pak jsem odpadl. :-) Na nástup našich a zažehnutí ohně jsem se tedy podíval až ze záznamu. Uvidíme, kolik cinkne medailí. :-)

31.7.
2016
17:26

S koncem července jsem si na své konto připsal opět o jeden rok více, z čehož jsem tedy zrovna nejásal. :-) A vzhledem k počtu všemožných oslav lidí z mého okolí jsem byl poměrně rád, že se moje narozeniny odbyly rychle a bez nějakých hurá akcí. Veselejší by to bylo v případě, že by vyšel ten vyhlídnutý byt, nebo aspoň nějaká dovolená, ale bohužel, zatím se prostě nedaří nic.

25.7.
2016
21:07

Vypadalo to, že naše hledání bydlení se blíží ke zdárnému konci, ale jsme opět na bodu nula. :-( Všechno vypadalo možná až podezřele moc dobře – prostorný a velmi pěkný byt ve vile, v dobré klidné lokalitě blízko ke Kátě do práce, s velkou zahradou, parkováním, půdou, sklepem. Naprosto podle našich představ. Dokonce jsme se prý ozvali jako první a po naší návštěvě byl inzerát zablokován majitelkou jako rezervovaný, když jsme rovnou bez přemýšlení vyjádřili velký zájem. Čekal jsem, kdy přijde to pověstné „ALE“. A dočkal jsem se: v rámci předkupního práva se čekalo na vyjádření sousedů. Jedni to odmítli, druzí byli na dovolené. A po jejich návratu přišlo rozuzlení celého netrpělivého čekání – byt se po váhání nakonec rozhodli koupit. Je to bohužel dost velké zklamání, na takovouto nabídku jsme čekali možná víc než půl roku…

22.7.
2016
21:02

Poslední dobou snad není týdne, aby se neobjevily zprávy o novém teroristickém útoku islamistické skupinky nebo jedince. Nedávno kamion v Nice, pak si islamista v německém vlaku pohrál s nožem a sekerou a dnes pro změnu střelba v obchodním centru v Mnichově. Je to hrozně smutné, kam Evropa spěje. Evropští politici to v médiích odsoudí, jak je to hrozné a blablabla a zároveň pokračují ve vítání uprchlíků. No a za měsíc, nebo třeba za týden, to tu bude všechno znova…

22.7.
2016
20:54

Uplynulý pracovní týden mi dal tedy zase pěkně zabrat. Třikrát jsem šel domů z celého velkého openspacu zcela poslední, jednou mezi posledními třemi. Zvláště po středečním odchodu domů ve 20:00, kdy ostatní kolegové byli na firemní večeři, zatímco já dodělával report na ranní meeting, jsem byl totálně vyřízený a vypruzený. Víkend vítám s velmi otevřenou náručí.

15.7.
2016
20:24

Avizovaný pokles teplot se skutečně dostavil. Po pondělním tropickém vedru je najednou chladno a místy deštivo. V tričku a tříčtvrťákách už mi tedy zrovna teplo nebylo a i v kanclu jsem docela vymrznul.

15.7.
2016
20:23

Netrvalo to dlouho a máme tu další teroristický útok na Francii. Tentokrát nějaký vyšinutý islamista použil jako zbraň kamion, ve kterém přejel více než 80 lidí v Nice. A bohužel nevidím reálný způsob, jak zabránit tomu, aby se to stalo znovu. Evropa je plná zfanatizovaných idiotů a stačí jeden jediný, aby došlo k takovéto tragédii.

15.7.
2016
20:19

Ve finále Eura se nakonec po prodloužení mohli radovat Portugalci, kteří vyhráli 1:0. V základní hrací době tedy vyhráli jen jednou nad Walesem a zbytkem turnaje propluli remízami, prodlouženími a penaltami. No, nic moc. Celkově byl tento šampionát dost kritizován za defenzivní styl většiny zápasů a málo gólů. A většina fanoušků, včetně mě, označila za „morální“ vítěze Island, Wales či Maďarsko. Tyto týmy se nebály hrát dopředu, jezdily po zadku a byla na nich vidět opravdová touha po výhře.

12.7.
2016
7:34

Návrat do práce doprovázelo zatím letošní největší vedro. Přestože ještě pár dní zpět jsme mohli všude možně číst, jak nás čeká červenec bez výkyvů a extrémů, během dneška a zítřka mají teploty spadnout až někam k 16–18°C.

8.7.
2016
23:38

Pomalu mi končí první část celozávodní dovolené a samozřejmě přišly na program dne spekulace a kalkulace, co naplánovat na tu druhou srpnovou část. Bohužel to s nějakým zahraničím zatím vypadá, stejně jako loni, velmi bledě. Absťák z cestování, které považuji za jeden ze svých největších koníčků a životabudičů, tedy bude zřejmě pokračovat dál a ta mizerná vyhlídka mi na náladě příliš nepřidává. :-(

8.7.
2016
23:34

Ve finále Eura se zítra nakonec utká domácí Francie s Portugalskem. Ani jednomu z těchto týmu jsem zrovna moc nefandil, takže je mi ve výsledku asi jedno, kdo vyhraje. V české reprezentaci už se mezitím schyluje k výměně trenéra – Vrba radši zdrhnul do Ruska a na jeho místo se chystá Jarolím. Změna bude nutná i na brankářském postu, protože Petr Čech ukončil reprezentační kariéru.

7.7.
2016
1:26

Když si vzpomenu na loňská červencová vedra, beru velmi s povděkem, že letos se červenec zatím drží v celkem mírných teplotách jen kolem 25°C.

7.7.
2016
0:42

O cyrilometodějském svátku jsme s Káťou vyrazili do Prahy. Navštívili jsme tetu, u které jsem byl vlastně po jejím přestěhování na Křižíkovu poprvé, a pak jsme se rozhodovali, co dál. Původně jsme měli v plánu výstavu Titanic v Letňanech, ale slyšel jsem na to ne úplně nadšené ohlasy (vs. vysoké vstupné) takže jsme to nakonec vypustili a jeli do centra. Po pár nákupech v Bontonlandu a procházce z Václaváku směrem na Staromák jsme na osmou večerní zavítali přece jenom na nějakou atrakci – z netu jsem věděl o novém představení Light Art Show, které mě zaujalo. Jedná se o malbu světlem na luminiscenční plátno v režii Alexe Dowise, který s tímto zazářil v televizní talentové soutěži. Zamířili jsme tedy do Divadla Na Perštýně, kde se celá akce konala v nějakém zadním sále. Půlhodinová show, podkreslená hudbou, stála za to, a občas jsme naprosto nechápali, jak během pár vteřin dokázali dva kluci se světly vytvořit úžasný fosforeskující obraz Karla IV., pražského hradu nebo Karlova mostu. Po tomto zážitku jsme se stavili utišit hlad v čínské restauraci Moon a velmi dobře jsme se před odjezdem domů nabouchali.

1.7.
2016
23:09

O další fotbalové překvapení se postarala reprezentace Walesu, která vyřadila v parádním utkání velmi favorizovanou Belgii a ocitla se v semifinále. Teoreticky je tedy stále ještě možné nevídané finále Wales – Island. :-)

1.7.
2016
23:08

Konečně jsem se dočkal a je tu týdenní volno. Letos máme celozávodku rozdělenou na dva samostatné týdny, což je především dáno červencovými svátky, které vycházejí na prostředek týdne. Doposud jsem si za letošek nevzal ani jeden den dovolené, takže teď už to tedy přijde sakra vhod. Hlavním plánem je dospat spánkový dluh, naprosto zapomenout na práci a užít si nějaký ten volný čas.

Starší »
autobazary recenze, autobazary hodnocení, nejlépe hodnocený autobazar, nejhůře hodnocený autobazar, recenze bazarů