Stoupovo blog

Stoupovo blog

postřehy, názory, plky, frky

25.6.
2017
19:19

Přestože to nebude finančně zrovna moc příjemné, velmi se těším na blížící se dvoutýdenní volno a s tím spojenou řeckou dovolenou. Jednak si už opravdu potřebuju vydatně odpočinout od práce (za letošek nemám vybraný ani den dovolené) a jednak toho výletování letos zrovna moc nebylo, ať už z důvodů časových či finančních. S Káťou jsme vlastně za celý půlrok vyrazili jen na 2 dubnové výlety, pokud jsem na něco nezapomněl – 1) celovíkendový výlet na zubrnický velikonoční jarmark + exit game v Praze + Milovice a Loučeň; 2) úštěcký velikonoční jarmark. Aspoň, že jsem měl možnost vycestovat na dvě zahraniční služebky, jinak by to cestovně byla letos zatím opravdu jedna velká bída.

25.6.
2017
19:03

Kromě červnových veder si „užívám“ i tradiční červnovou alergii. Bohužel mám tu smůlu, že jsem alergický na pyl obilovin a travin, který je v podstatě všudypřítomný a nelze se mu vyhnout. Snad to aspoň s nástupem července přejde jako v posledních letech.

20.6.
2017
19:54

Léto se dostavilo v plné síle a máme tu opravdu pořádné vedro. 33 stupňů už je trochu příliš, takže by vůbec nevadilo zase krapet ubrat. Naštěstí letos se aspoň v naší hlavní kanceláři daří udržovat příjemnou teplotu, takže se ani nelepím ke stolu, ani se neklepu zimou.

7.6.
2017
19:52

Za poslední rok mi přibylo obrovské množství práce, která bohužel ani vlastně nespadá do mého portfolia a nejsem ani trochu nadšený, že se s tímto musím potýkat. Dlouhodobě jsem z toho už unavený a chtělo by to minimálně nějakou delší dovolenou na zotavenou. Ta už se naštěstí blíží – celozávodka tentokrát připadá na začátek července. Je ale smutné, že pokud bych si vzal volno mimo celozávodku, nemá mě ani kdo zastupovat, takže by se mi to jen navalilo na pěknou hromadu. Vedení to očividně nijak urgentně netrápí, přestože jsem na to upozorňoval.

2.6.
2017
23:24

Italská služebka je za mnou a nutno říct, že patřila k těm nejlepším, respektive nejzajímavějším, přestože byla poměrně krátká (středa-pátek). Středeční vstávání ve 3 ráno sice nebylo zrovna pěkné, ale přežil jsem to. Na cestu tam jsem využil vrtulového letadla Dash 8, které mě dopravilo na letiště Berlin-Tegel a odsud jsem pokračoval Airbusem A320 na římské Fiumicino. Poslední část cesty do Perugie zajistil vypůjčený vůz BMW 218, který na cestě tam pilotoval anglický kolega a na cestě zpět já. Kromě pracovních povinností a jednání se stihla také prohlídka celého závodu a především pak i prohlídka krásného historického centra Perugie a výborná večeře. Stihl jsem se také vykoupat alespoň v hotelovém venkovním bazénu, když už bylo takové vedro a moře daleko. Hotel Relais dell'Olmo se ukázal jako velmi dobrá volba a určitě na mě svou komorní atmosférou udělal větší dojem, než klasické řetězce typu Holiday Inn, které neurazí, ani nenadchnou, prostě jen splní svou funkci.

31.5.
2017
3:28

Vstávání ve 3 ráno už jsem si dlouho nevyzkoušel a není moc o co stát. ;-) Přede mnou je služebka do Perugie a bohužel to vyšlo takto blbě, že musím letět už v 6:50 přes Berlín do Říma a následně nás s anglickým kolegou budou čekat ještě min. 2,5 hodiny na silnici, než dojedeme do cíle. Snad se aspoň nevrátím v takovém stavu jako Káťa z Tuniska, která si přivezla nějakou střevní chřipku a dojmy, že už tam nikdy více nechce.

27.5.
2017
21:01

Zatímco Káťa putuje pracovně po Tunisku, já jsem vyrazil alespoň do děčínského okolí. Dnešní nádherně slunečná sobota tomu jen nahrávala, a tak jsem se připojil k Milbimu a Zuzce, kteří si naplánovali okružní procházku Sněžník – Ostrov -Sněžník. Celkem to vyšlo na nějakých 11km, které jsme pak už celkem i cítili v nohách. Na závěr jsme ještě zajeli do německého Heidenau, kde si Milbi v Realu doplnil zásoby potravin a sladkostí, já jsem tentokrát nákupní horečce nepropadl. :-)

24.5.
2017
20:51

Začala kolem mě létat finančně velmi zajímavá pracovní nabídka, která mě nutí intenzivně přemýšlet a bádat, co a jak dál. Ze současné práce se mi popravdě až tak odcházet nechce, přece jenom za více než 5 let už jsem si vybudoval nějakou pozici, zkušenosti a kontakty, což by mě celkem mrzelo jen tak zahodit. Stejně tak rád občas vycestuju na služebku a potkám se s kolegy z jiných zemí. No jo, jenže jak se říká – peníze až na prvním místě… a těch mi je nabízeno více. Tak uvidíme, ještě si to nechám rozležet.

24.5.
2017
20:44

Basketbalová sezóna je definitivně u konce, v Nymburce se žádné šokující skóre ve prospěch Děčína nekonalo a po prohře 70:56 si naši mohli oslavit třetí stříbro v řadě. Velmi zajímavý byl poločasový rozhovor s majitelem Nymburku, který ohlásil ukončení svého působení a tudíž do budoucna si teď nikdo nemůže být jistý, co s Nymburkem bude. Třeba se přece jenom dočkáme toho, že i ostatní týmy budou moci reálně hrát o první místo.

21.5.
2017
18:41

MS v hokeji ani letos nepřineslo žádné medailové ocenění pro český tým. Postup do čtvrtfinále si naši vybojovali celkem pohodlně, ale dál už nedobruslili. Čtvrtfinálový souboj s Rusy byl z naší strany dost marný a po prohře 0:3 se můžeme akorát tak těšit zase na příští rok, jestli to už třeba zase jednou nevyjde.

21.5.
2017
18:33

Vrcholem basketbalové sezóny bylo stejně jako v předchozích dvou letech finále Děčín – Nymburk, přičemž naše domácí utkání se odehrálo z kapacitních důvodů opět na zimním stadionu. Vzhledem k odlišnému hernímu formátu – pouze na dva zápasy, z nichž se pak sčítá skóre, a také vzhledem k dobré formě v playoff byla šance na nějaký dílčí úspěch určitě větší než loni (kdy byl děčínský tým zdecimovaný příušnicemi). Překvapení se ale nekonalo, naši vstoupili do utkání hrozivě a brzy na tabuli svítilo skóre 0:13. Ve 2. a 3. čtvrtině soupeř trochu polevil a Děčín konečně zabral, díky čemuž se podařilo dostat na dostřel jediného bodu. Závěr si ale Nymburk zkušeně pohlídal a dokráčel k výhře o 11 bodů. Odveta v příštím týdnu už tedy asi opravdu bude jenom formalita. Jinak se nezdařil ani útok na divácký rekord (4850 lidí) z předloňska, tentokrát si cestu na basket našlo 3350 lidí. To je na české poměry pěkné číslo, ale i přesto se mi nejvíc líbila atmosféra v domácí Maroldovce při semifinálových zápasech s Pardubicemi. Pokoření diváckého rekordu by podle mě muselo být podmíněno reálnou šancí vyhrát titul, což se zatím zdá jako utopie. Ale stříbro je každopádně skvělé, zvláště když se letos do finále počítalo s Pardubicemi.

14.5.
2017
23:32

Kromě městských slavností jsem byl zlákán na nedělní večer do děčínského divadla na hru Dívčí válka. A nutno říct, že to nebylo špatné, bavilo mě to víc, než celé slavnosti. :-) Hra z pera F.R. Čecha byla sice situovaná do doby Přemysla Oráče, ale velmi často se trefovala do současných politiků a společenského života v ČR. Nejvíc mě bavila postava Petra Jablonského, u kterého jsem čekal, zda vytáhne svoje imitátorské dovednosti…a nezklamal. :-)

14.5.
2017
23:18

Každoroční děčínské slavnosti se letos nesetkaly zrovna s nejlepším počasím – občasně vykukující slunce neustále doprovázely bouřkové slejváky. V pátek jsme čekali tak dlouho na zmírnění deště, až nám s Káťou ujela výletní loď Poseidon, ze které jsme měli sledovat ohňostroj. Nakonec jsme se tedy procpali aspoň na chodník Tyršova mostu. Rachejtle byly pěkné, ale (opět) se mi moc nelíbil výběr hudby, která byla navíc nějak potichu. V sobotu jsme pak kvůli vydatnému dešti oželeli účast na odpoledním koncertování a k Labi jsme se vydali až navečer. Stihli jsme jen konec vystoupení Michala Hrůzy, což bylo docela fajn a zdaleka tedy ne taková hrůza, jako poslední kapela Rybičky 48. Tu jsem si (bohužel) mohl vychutnat celou. Z jejich repertoáru jsem neznal ani jedinou skladbu a rád to tak nechám dál, jelikož mi tento styl hudby naprosto nic neříká. Příště bych účast na slavnostech zvážil jen za podmínky poslouchatelnějších interpretů a lepšího počasí, jinak se toho milerád vzdám.

10.5.
2017
20:06

Pokud bych měl parafrázovat slavný hokejový výrok, mohl bych dneska zařvat „Vítej stříbrný hattricku!“ :-) Děčínským basketbalistům se povedla nepříliš očekávaná věc – vyřadili z boje o finále nadupané Pardubice poměrem 4:1 na zápasy. Dnes vyhráli na jejich palubovce 61:69 a ve třetí sezóně po sobě tak můžeme začít chystat zimní stadion. Jen škoda, že už je to spíš takové symbolické, přece jenom proti Nymburku moc šancí není. A v Maroldovce tedy na shledanou zase až v říjnu.

8.5.
2017
13:34

Letošní jarní počasí je poněkud rozpačité. Skutečně pěkných slunečných dnů na tričko bylo zatím velmi poskrovnu, spíš se tu neustále drží zatažená obloha s přeháňkami. Na tento týden předpovědi opět vyhrožují ranními mrazíky a ve vyšších polohách sněhem. Tak snad vůbec ještě nějaké pěkné jaro přijde, už bych rád přezul auto na letní gumy. :-)

Starší »
autobazary recenze, autobazary hodnocení, nejlépe hodnocený autobazar, nejhůře hodnocený autobazar, recenze bazarů