Stoupovo blog

Stoupovo blog

postřehy, názory, plky, frky

16.1.
2017
21:43

Jak se dalo čekat – uzavření Pětimostí a s tím spojené dopravní komplikace v Děčíně se začínají projevovat na „nákupní mapě“ děčínských obyvatel. Řidiči jsou líní a nebaví je jezdit objížďkami, raději si zajedou do jiného obchodu, kam je přístup snazší. Nejtěžší dopad toto bude mít na Lidl, který už v Děčínském deníku nesměle přiznal úbytek zákazníků. Propad se prý mírně projevuje i v Tescu, což jsem zpozoroval i sám v obsazenosti parkoviště. Naopak takový Kaufland si bude mnout ruce.

18.6.
2015
21:20

Nedávno se řešila aféra, kdy policista v civilu zaklekl na zemi v pardubických ulicích muže, který přecházel na červenou a odmítl vyčkat příjezdu policie. Dnes jsem v DC viděl opačný případ – nějaký postarší chytrák přebíhal u podmokelské pošty přechod na červenou těsně před jedoucím autobusem, zatímco o pár kroků vedle stáli na chodníku dva uniformovaní příslušníci policie a kromě toho, že muže chvíli pozorovali, nehnuli ani brvou. To, že se o pár vteřin později vykašlal na červenou další člověk, tentokrát v autě, a suverénně to projel, byla už jen třešnička na dortu.

19.5.
2015
18:59

Po těsné prohře děčínských basketbalistů v Nymburce se včera konalo druhé utkání, tentokrát na děčínské palubovce. Palubovka to byla ale značně nezvyklá, jelikož se kvůli velkému zájmu fanoušků místo konání přesunulo z tradiční Maroldovky za zimák. Osobně jsem byl k tomuto tahu skeptický, ale o to víc jsem byl šokovaný, kolik lidí skutečně dorazilo. Strhli jsme historický rekord české NBL – ohlášeno bylo 4850 diváků! Atmosféra byla jak na nějakém velkém hokejovém zápase reprezentace, na české košíkářské poměry naprosto monstrózní. Herně už to však bylo dle očekávání – naši se drželi zuby nehty do poločasu a pak odpadli, takže Nymburk už si hrál, co chtěl. I přes docela vysokou prohru 61:87 se hráči dočkali dlouhého potlesku vestoje, což bylo v podstatě završení této stříbrné sezóny. Třetí zápas v Nymburku bude už asi jen formalitou a na další basket se v DC půjde zase až v říjnu.

3.11.
2014
18:45

V Děčíně byl po celé léto uzavřen jeden pěší chodník na Tyršově mostu, neboť zde probíhala oprava zábradlí za více než milion Kč. Osobně se snad už ani nedivím, že zábradlí po tak krátké době nyní opět rezne a odlupuje se z něj fušérský nátěr. Magistrát vše svádí na tzv. zámečky lásky, které tam lidi zase začali přidělávat, ale že to rezne i všude možně mimo zámečky, to je už jedno. Jestlipak ten milionek šel celý na provedené práce a materiál? Asi ne.

26.10.
2014
18:20

Děčín bude mít poprvé na místě primátora ženu – nestranici kandidující za Ano Marii Blažkovou. Uvidíme, zda na magistrátu aspoň trochu zavane svěží vítr. K mé radosti byli socdemáci vyštípáni do opozice a samozřejmě okamžitě začali kopat kolem sebe, jak jim bylo hrozně ublíženo a jak s nimi ostatní strany jednaly nečestně.

1.10.
2014
22:41

Děčínští strážníci pucují a div nezatknou cyklistu, kterému málo bliká zadní červená blikačka, ale idiot, který předjíždí na mostě na plné čáře minimálně devadesátkou, je očividně nijak netrápí.

19.4.
2014
21:05

Děčín už má od včerejška také svoje obchodní a zábavní centrum. Po několika odkladech se konečně otevřelo Centrum Pivovar, kam jsme se po práci vydali s Káťou podívat. Nebylo tam až tolik narváno, jak jsem se bál, přesto lidí dost. Architektonické provedení se mi líbí, zabudování do starého pivovarského komplexu na mě působí příjemněji, než některá strohá sklo-betonová centra. Obchody a služby tak nějak průměr, nejvíc mě asi zaujala Pivovarská restaurace v cihlovém suterénu, kde je zároveň i minipivovar produkující děčínské pivo Kapitán (ochutnáno). Jen jsem zvědav, jestli se do budoucna toto OC nějakým způsobem udrží, neboť Děčín mi přijde poslední dobou jako město bankrotu.

13.3.
2014
17:52

Děčín už dlouho nebyl v médiích, tak aby se připomněl, srazila se tu v Přípeři lokomotiva se stojícím nákladním vlakem. Naštěstí se to obešlo bez zranění, jen to na celé odpoledne zablokovalo průjezd.

12.10.
2013
23:02

Hnusný podzim má aspoň jedno pozitivum – opět začíná basketbalová sezóna. Na její začátek se Děčínu povedlo sehnat hvězdnou posilu v podobě reprezentačního kapitána Bartoně, tak snad tu chvíli pobude. Úvodní zápas proti Pardubicím jsem navštívil i s panem Milbim a kromě výpadku osvětlení jsme viděli i solidní hru našich, což vedlo k výhře 80:67.

3.8.
2013
14:58

Sestava BK Děčín pro další sezónu už je patrně kompletní a zatím mám takové všelijaké dojmy. Kvůli mizerné finanční situaci odešli klíčoví hráči Sanders, Pope a Alič, novými tvářemi jsou mladý Vyoral, vyhlášený rapl Bosák a slovinský rozehrávač Venta. Po dlouhých letech budeme tedy bez amerického hráče, zatímco i outsider z Ústí už nakoupil tři. Američani samozřejmě neznamenají záruku úspěchu, ale ve většině případů jsou to nejvýraznější postavy svého týmu. Tak uvidíme, jak se to vyvine, papírově bych naší sestavu zařadil někam na 5. místo ligy.

14.6.
2013
18:24

Už chápu ty níže zmíněné návaly v nově přebudovaném Albertu – je tam 50% sleva na všechno ovoce a zeleninu. Každopádně přes původní skepsi musím uznat, že to tam není špatné a posunuli to k západoevropskému standardu. Děčínské Tesco, Lidl a spol. dostali tvrdou konkurenční ránu.

12.6.
2013
22:56

Český národ se dokáže totálně zcvoknout, pokud se otevírá nový hypermarket (hezky to dokládal dokument Český sen). Dnes v DC otevřel po rekonstrukci Albert (bývalá Hypernova) a prý to tam bylo naprosto šílené – 11 pokladen otevřených a u všech fronty tlačících se lidí. Přitom se mi nechce věřit, že by tam měli něco tak hrozně jiného a o tolik levnějšího, než kdekoliv jinde…

10.6.
2013
20:17

Basketbalový Děčín přichází o jednu z nejvýraznějších postav posledních let – rozehrávače Levella Sanderse. Bohužel nejsou peníze a Ell přestupuje do Pardubic. Už odešel i druhý americký rozehrávač Pope, prý nejsou peníze ani na Aliče, tak jsem tedy zvědav, s jakými hráči nastoupíme do další sezóny. Bohužel z toho mám zatím blbý pocit, že už to zdaleka na boj o medaile nebude :-(

10.6.
2013
20:12

Labe se nám už uklidnilo a pozvolna klesá, dnes je na 6,60m. Přestože už je většina silnic průjezdných, tvoří se v Děčíně i Ústí solidní kolony.

6.6.
2013
19:46

10,70m je konečné číslo pro děčínské záplavy 2013, momentálně už to jde pomalu dolů. Ale abychom neměli moc velkou radost, předpovědi zase vyhrožují dalšími dešti…

Starší »
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat