Stoupovo blog

Stoupovo blog

postřehy, názory, plky, frky

12.3.
2017
21:35

Jízda autem v Děčíně je poslední dobou skutečně jen pro otrlé jedince. Kromě dlouhodobě uzavřeného Pětimostí se kope na mnoha dalších místech (např. Ústecká, Riegrova, Pod Nemocnicí) a tam, kde se zatím nic nekope, jsou silnice v tragickém stavu. Je zase ale pravda, že řidiče to cvičí k ostražitosti – nejen, že je potřeba přemýšlet, kudy se do cílového bodu dostat, ale zároveň si člověk i hezky zakličkuje, pokud si nechce vytlouct tlumiče.

14.3.
2016
19:57

Opět jsem se po nějaké době mohl pokochat železniční raritou, aneb do Děčína znovu zavítal brousící vlak. Vzhledem k půlnočnímu času z něj asi spící lidé v okolí nadšení nebyli, protože dost hučí a lítá od něj hezký ohňostroj, ale pro železničního příznivce je to zajímavé pozorování. :-)

17.12.
2013
23:19
Dopravní postřehy z cesty do Vídně

Jako dopravnímu fanouškovi mi nedá se nepozastavit nad hlavními dopravními prostředky využitými během výletu do Vídně. Více dále v článku…

Pokračovat ve čtení článku Dopravní postřehy z cesty do Vídně
6.7.
2013
0:48

Pátek se nesl hlavně ve znamení odpočikového potulování se stockholmskými miniuličkami, kterých je tu až až. Zpestřením byla návštěva největší kulovité stavby na světě, tedy slavné víceúčelové haly Globen. Po jejím plášti jezdí prosklené kabinky Skyview, které návštěvníky vyvezou až na vrchol koule (trochu mi to připomnělo London Eye) – pokochali jsme se tedy panoramaty z výšin. Po povinné obhlídce nejhezčí stanice metra Radhuset, která je hluboko v nezpevněné skále, jsme si prohlédli i areál radnice Stadhuset na ostrově Kungsholmen, poseděli u občerstvení na pitoreskním náměstí Stortorget a nakonec večer zakončili pizzou (místní speciality z losů a sobů nás tuze nelákají).

15.11.
2012
18:22

V Děčíně nám bohužel definitivně dojezdily všechny sedmistovkové Karosy :-( Poslední dvě kloubové B741 byly vyřazeny v tomto týdnu. Co se dá dělat, ale na páteřních linkách ve špičce už je takhle nedostatek kloubáků a lidi se mačkají v krátkých vozech…

27.10.
2012
17:42

Služba online sledování vlaku ČD je sice fajn věc, ale jen pokud nelže. Rychlík 785 z Děčína do Prahy dorazil dle webu na pražské hlavní nádraží s 21min zpožděním, realita je ale taková, že kvůli stromům na trati stojí někde v Kralupech a nikdo tam prý neví, co bude dál…

16.10.
2012
22:03

Poprvé jsem měl tu čest svézt se novou chloubou ČD – soupravou RegioPanter, kterou teď nasazují na některé osobáky z Děčína do Mostu a zpět. Je to přeci jenom jiná liga, než ty staré obouchané vozy, ale ještě by se měli naučit s tím jezdit. Jízda byla poněkud škubavá a málem jsme přejeli zastávku v Neštědicích :-)

5.3.
2012
18:38

Vypadá to, že nám v děčínských ulicích dojezdil nejzajímavější autobusový exponát č. 227 :-( Jednalo se o vůbec poslední Karosu C744, nasazovanou v Ústeckém kraji (možná i v celé ČR) na trasy MHD. Popravdě moc nechápu politiku DPMD – nové kloubáky nekoupí a brzo tu tímhle tempem zbydou jen dvě kloubová Citara, což mi přijde (hlavně na špičku) sakra málo…

17.2.
2012
17:38

Jet autobusem MHD do Trmic může být docela zážitek, zvlášť když přistoupí opálení spoluobčané a začnou se hádat s řidičem, že si po nich dovolil chtít jízdenku :-D Škoda, že tam nebyl i revizor, případně policajt, mohla být lepší sranda.

9.2.
2012
20:21

Trolejbus, kterému na zmrzlých drátech zkratují uhlíky ve sběračích, umí udělat docela povedený ohňostroj ;-)

5.2.
2012
15:30

ČD přináší opět jednu diskutabilní novinku – výhradně ženský vagón ve vlacích vyšší třídy, aby se prý pro ženy zvýšila bezpečnost cestování vlakem. Na jednu stranu bych to sice asi přivítal, pokud by třeba Káťa někam takto cestovala sama, na stranu druhou jde celkem jasně o populistický krok, který zavání diskriminací v muslimských zemích. Minimálně by za tuto službu měl být nějaký příplatek (zatím jsem se o něm nikde nedočetl).

31.1.
2012
22:31

Poznámka pro příští jízdu Desirem – pro zastávku na znamení zmáčknout radši všechny čudlíky v soupravě :-D Ačkoliv dříve jsem měl za to, že zmáčknutí tlačítka na dveřích vždycky strojvedoucímu zazvonilo, tentokrát bohužel asi ne a udělal jsem si procházku z Prostředního Žlebu :-D

6.1.
2012
18:48

A máme tu další škrty v děčínské dopravě – zrušeny byly tesco linky 21 a 22, nahradila je nová linka 25, která ale bude pendlovat jenom mezi hlavním nádražím a tescem. Linka 21 se mi poměrně často hodila při cestách na Kamenickou a nejednou jsem se s ní svezl i na nákupy do tesca, nicméně tomu je konec.

9.6.
2011
22:16

Opět mě kvalitně rozčílil nějaký milý pan řidič děčínské MHD. Chápu, že zastávka Labské nábřeží není nějak moc vytížená, ale aspoň zastavit by se přece jenom docela slušelo. Stál jsem navíc velmi viditelně skoro u silnice, avšak to by to pan řidič nesměl valit minimálně padesátkou a i když to v jednu chvíli trochu zadupnul, tak to bylo asi jen chvilkové zaváhání a jel pak radši v klídku dál, aby mu nepopadali všichni cestující uvnitř.

21.4.
2011
14:37

Ne, že bych se rád nesvezl starou Karosou 732, ale nechápu její umístění na nemocniční linku 7, kde je velmi vhodné nasazovat jenom nízkopodlahy (grafikon s nimi počítá na všech spojích). Hlavně, že máme spoustu nových Citelisů ;-)

Starší »
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat