Stoupovo blog

Stoupovo blog

postřehy, názory, plky, frky

5.11.
2017
16:46

Podzim nastoupil v plné síle, což znamená sychravé chladné dny a po změně času také velmi brzká odpolední tma. Období, které zrovna v lásce nemám. Zahajuji tedy těšení se na jaro.

21.9.
2017
0:18

Počasí se od začátku září vícméně drží na stejné úrovni – chladno, sychravo, deštivo. Připomíná to spíš pokročilý říjen a po babím létu zatím ani stopy. Pamatuji si roky, kdy byly až do poloviny září vedra, což opravdu není případ letoška.

3.9.
2017
21:23

Letní počasí zřejmě finálně odešlo s koncem srpna. Teploty spadly ze třicítek o dobrých 15 stupňů dolů a rázem je cítit spíše už podzimní vzduch. Před sebou tedy máme bohužel tu sychravější a chladnější část roku. Alespoň to však momentálně nahrává houbaření – dnes jsme po návštěvě Maxiček přinesli s Káťou za nějaké 2 hodiny téměř plné dva košíky.

2.8.
2017
18:40

První srpnový den se stal zároveň i nejteplejším dnem v roce, denní teploty se pohybovaly kolem 37°C. Po noční bouřce to šlo sice o pár stupňů dolů, ale pořád je vedro až moc.

20.6.
2017
19:54

Léto se dostavilo v plné síle a máme tu opravdu pořádné vedro. 33 stupňů už je trochu příliš, takže by vůbec nevadilo zase krapet ubrat. Naštěstí letos se aspoň v naší hlavní kanceláři daří udržovat příjemnou teplotu, takže se ani nelepím ke stolu, ani se neklepu zimou.

8.5.
2017
13:34

Letošní jarní počasí je poněkud rozpačité. Skutečně pěkných slunečných dnů na tričko bylo zatím velmi poskrovnu, spíš se tu neustále drží zatažená obloha s přeháňkami. Na tento týden předpovědi opět vyhrožují ranními mrazíky a ve vyšších polohách sněhem. Tak snad vůbec ještě nějaké pěkné jaro přijde, už bych rád přezul auto na letní gumy. :-)

28.3.
2017
18:53

Paráda. Dnes celý den jasná modrá obloha, teploty dosahující dvacítky a jarní vůně ve vzduchu. Ještě kdyby nebyl pracovní den, pak by to bylo úplně dokonalé.

27.3.
2017
19:50

Díky přechodu na letní čas a slunečnému počasí mi dnes přišlo, že odcházím docela brzo z práce, přestože bylo skoro půl sedmé večer. Hned je to takové veselejší, jak je dlouho vidět.

2.3.
2017
22:04

Počasí už mi celkem začíná dělat radost. Blbé mrazy a sněžné dny jsou pryč, místo toho začínají být cítit náznaky jara. Už se snad dočkáme i prvního jarního kvítí, které je oproti předchozím rokům trochu opožděné.

30.1.
2017
20:09

Už velmi dlouho mrzne, ale říkal jsem si, že aspoň přestalo sněžit. Dnes tedy pro jistotu znovu začalo a po práci mě tak čekalo „oblíbené“ odhrabávání a odmetání prašanu z auta. Opravdu už se velmi těším na jaro.

19.1.
2017
21:34

Sice se opravdu dostavily další tuhé mrazy kolem –12°C, ale aspoň už pár dní nesněžilo. Silnice jsou tak sjízdné úplně v pohodě, tedy kromě toho, že se velmi rychle horší jejich stav. Poslední dobou se objevilo na různých místech mnoho vytlučených děr v asfaltu, zvláště pak v děčínských ulicích, kde se kvůli zavřenému Pětimostí zvýšila hustota dopravy.

15.1.
2017
17:48

Předchozí dvě zimy byly velmi mírné, a tak patrně dostáváme letos kompenzaci. Stále chumelí a chumelí, očekává se opět propad teplot do hlubokého mínusu.

12.1.
2017
19:14

Po včerejší sibiřské jízdě autem z práce domů, kdy při –9°C hustě chumelilo a auto mi občas hezky zasáňkovalo, se dnes dostavila obleva. Už ráno jsem byl překvapen, že teplota vylítla z hlubokého mínusu do lehce plusových hodnot a sníh tak rychle mizí. To by mi celkem vyhovovalo, ale údajně má přijít další vlna mrazů.

6.1.
2017
21:57

Příznivci tuhé zimy si momentálně musí užívat. Venku hustě chumelí a i denní teploty padají někam k –8°C. Noční předpověď vyhrožuje až –20°C. Já mezi příznivce tohoto počasí bohužel nepatřím a pokud se na to podívám očima řidiče, tak taky nic moc. Cestou z práce mi to na zmrazkách občas hezky bruslilo.

4.1.
2017
19:27

Dnešní cesta z práce byla opět z kategorie zážitkových. Už na parkovišti v Trmicích jsem nadával, že je studený vichr s deštěm, ale pravá chuťovka přišla až kolem Povrlů, kde jsem místy neviděl přes sněhovou vánici ani na krok. Do toho se ještě odněkud zjevily dva ostré bílé blesky, pravděpodobně od železničních trolejí, takže to vypadalo jak nějaká bílá apokalypsa. :-) Jediná klika byla v tom, že teplota se držela lehce nad nulou a sníh tak rychle tál. Podle předpovědí to ale vypadá na noční mráz a další sněžení, tak snad ráno auto ještě najdu.

Starší »
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat