Stoupovo blog

Stoupovo blog

postřehy, názory, plky, frky

3.8.
2017
22:18

Fotbalová Sparta dnes završila svou aktuální nemohoucnost a po domácí prohře 0:1 s CZ Bělehrad se i se všemi posilami a italským trenérem pakuje z evropských pohárů. Takto mizernou Spartu už jsem bohužel dlouho neviděl, k čemu bylo tolik posil, když nedovedou hrát jako tým…A ostatní české kluby to tedy taky nevytrhly. Plzeň dostala doma čočku 1:4 od Steaua Bukurešť (vypadávají z kvalifikace o Ligu mistrů, ještě mají šanci na Evropskou ligu), Slavia prohrála v Borisově (díky venkovnímu gólu postupují do dalšího předkola Ligy mistrů) a Mladá Boleslav prohrála s albánským Skenderbeu (stejným rozdílem, jako vyhrála doma, nicméně na penalty prohrála a v Evropské lize stejně jako Sparta končí). Krásná vizitka českého fotbalu.

2.8.
2017
18:40

První srpnový den se stal zároveň i nejteplejším dnem v roce, denní teploty se pohybovaly kolem 37°C. Po noční bouřce to šlo sice o pár stupňů dolů, ale pořád je vedro až moc.

29.7.
2017
15:18

Tak jsem se těšil na první pohárový zápas pražské Sparty, která monstrózně posílila kádr o řadu zahraničních hráčů, a nakonec jsem od televize odcházel opět zpráskaný jako sami Sparťani. Na půdě CZ Bělehrad předvedli prachmizerný výkon a po dvou laciných gólech si odvezli prohru 0:2. V domácí odvetě budou mít co dělat, aby jim pohárové tažení neskončilo hned na začátku. Aspoň, že ostatním českým zástupcům v pohárech se dařilo trochu líp.

29.7.
2017
13:13

Už jsem si tak nějak myslel, že se na to zapomnělo, ale v uplynulém týdnu jsem byl pozván na setkání zaměstnanců, kteří ve firmě „oslavili“ 5, 10 nebo 15 let. Za mých pět let jsem dostal děkovný dopis, poukázky Flexipass a možnost se trochu najíst na připraveném rautu. Je to sice pěkné, ale u takto velké a bohaté společnosti, která má momentálně trochu problémy s udržením lidí, bych čekal možná malinko výraznější motivaci do dalších let.

21.7.
2017
23:52

Návrat z dovolené do práce je vždy dost nepříjemný, ale tentokrát to byl opravdu tzv. shit week. Takový příval práce, ve kterém se posledních několik měsíců topím, za celých více než pět let ve firmě nepamatuju. Naštěstí byly vyslyšeny mé stížnosti a začne se ke mně hledat druhý plánovač. Aktuálně totiž vlastně zastávám 3 pozice a zvládat to fakt nejde. Zůstávat v práci do 20–21h večer není trend, kterým bych se chtěl ubírat.

19.7.
2017
18:32

Poprvé jsme se s Káťou dopravovali na pražské letiště vlastním autem, kde jsme využili jedno z nedalekých záchytných parkovišť, konkrétně Fajn Parking v Tuchoměřicích. Cena byla vskutku fajn – 500 Kč na 8 dní, ale příště už si patrně vyberu jinak. Že se jedná spíš o oplocený dvůr u nějakého statku, než klasické parkoviště, to by bylo ještě OK. Ale odvozy minibusem na letiště a zpět, to byla jedna velká bída. Na místě nebyl při příjezdu žádný personál a odvoz jsme museli 2× urgovat telefonicky, načež po půl hodině přijel důchodce s minibusem. Časově už nám začínalo téct do bot, tak jsme poprosili o urychlení přepravy na letiště. Vyjeli jsme asi po 5 minutách s tím, že letíme z Terminálu 2. Důchodce zastavil uprostřed parkovací plochy spíše před T1 s tím, že dál už nepojede. Odbavit kufry se nám tak povedlo asi minutu před uzavřením přepážky. :-) Na cestě zpět mi rusko-česky mluvící člověk po telefonu pomalu vynadal, že bychom chtěli z letiště odvézt na parkoviště, že prý tam teď zrovna byl a počkáme si tak 20 minut. Nakonec se rozhodl pro nás vrátit, jenže na úkor lidí, které už vezl a ti mu celou cestu moc pěkně nadávali, že na něj čekali hodinu a teď ještě jezdí sem a tam. :-) Pak se ještě ukázalo, že tím minibusem neobsluhují jenom to parkoviště v Tuchoměřicích, ale i v Buštěhradě, takže jsme nejprve jeli do Buštěhradu s nadávajícími lidmi a pak teprve zpět k našemu autu. Inu, parádní návrat z řecké pohody do české reality. ;-)

19.7.
2017
18:11

Dovolená na krásném řeckém ostrově Kefalonia proběhla zdárně a bohužel moc rychle. Týden utekl jak nic a už jsme zase zpět v DC – a co hůř – zpět v práci. Každopádně Řecko opět nezklamalo a nabídlo skvělou pohodu, pomalé životní tempo, malebné pláže a výborné jídlo. Velmi dobrým nápadem bylo zapůjčení auta, které jsme se štěstím sehnali na 3 dny (jinak všechno už zamluveno nebo moc drahé), díky čemuž jsme projeli prakticky celý severní cíp ostrova a navštívili další letoviska, různé pláže, nebo i krápníkové jeskyně. Při nějaké příští návštěvě řeckých ostrovů určitě zvážím zapůjčení auta na celý týden, odpadnou tak aspoň náklady na taxík z/na letiště. Počasí bylo po celou dobu bez jediného mráčku s teplotami nad třicítkou, tedy ryze letní. Horko bylo nežádoucí akorát na spaní (klimatizaci jsme pouštět nechtěli) a také bylo po jakémkoliv delším parkování nutno vyvětrávat auto, kde bylo jak v peci. Jinak jsem si ale náramně užíval řecké klikaté serpentýny, které jsem ve slaboučkém Hyundai i10 musel vyjíždět do kopce stěží na dvojku, občas i na jedničku. :-)

1.7.
2017
14:25

Vytoužené volno je konečně tu, přede mnou je 16 dní bez práce. S koncem června zmizely i pařáky, což mi nijak nevadí. Teploty kolem dvacítky mi vyhovují víc, jen by nemuselo až tolik pršet. Káťa bohužel od jejího návratu z Tuniska řeší opakující se zdravotní problémy vypadající jako alergie, ale ani doktoři zatím nevědí na co. Tak snad to bude dobré, abychom mohli v klidu odletět na dovolenou do oblíbeného Řecka.

dnes
19:19

Přestože to nebude finančně zrovna moc příjemné, velmi se těším na blížící se dvoutýdenní volno a s tím spojenou řeckou dovolenou. Jednak si už opravdu potřebuju vydatně odpočinout od práce (za letošek nemám vybraný ani den dovolené) a jednak toho výletování letos zrovna moc nebylo, ať už z důvodů časových či finančních. S Káťou jsme vlastně za celý půlrok vyrazili jen na 2 dubnové výlety, pokud jsem na něco nezapomněl – 1) celovíkendový výlet na zubrnický velikonoční jarmark + exit game v Praze + Milovice a Loučeň; 2) úštěcký velikonoční jarmark. Aspoň, že jsem měl možnost vycestovat na dvě zahraniční služebky, jinak by to cestovně byla letos zatím opravdu jedna velká bída.

dnes
19:03

Kromě červnových veder si „užívám“ i tradiční červnovou alergii. Bohužel mám tu smůlu, že jsem alergický na pyl obilovin a travin, který je v podstatě všudypřítomný a nelze se mu vyhnout. Snad to aspoň s nástupem července přejde jako v posledních letech.

20.6.
2017
19:54

Léto se dostavilo v plné síle a máme tu opravdu pořádné vedro. 33 stupňů už je trochu příliš, takže by vůbec nevadilo zase krapet ubrat. Naštěstí letos se aspoň v naší hlavní kanceláři daří udržovat příjemnou teplotu, takže se ani nelepím ke stolu, ani se neklepu zimou.

7.6.
2017
19:52

Za poslední rok mi přibylo obrovské množství práce, která bohužel ani vlastně nespadá do mého portfolia a nejsem ani trochu nadšený, že se s tímto musím potýkat. Dlouhodobě jsem z toho už unavený a chtělo by to minimálně nějakou delší dovolenou na zotavenou. Ta už se naštěstí blíží – celozávodka tentokrát připadá na začátek července. Je ale smutné, že pokud bych si vzal volno mimo celozávodku, nemá mě ani kdo zastupovat, takže by se mi to jen navalilo na pěknou hromadu. Vedení to očividně nijak urgentně netrápí, přestože jsem na to upozorňoval.

2.6.
2017
23:24

Italská služebka je za mnou a nutno říct, že patřila k těm nejlepším, respektive nejzajímavějším, přestože byla poměrně krátká (středa-pátek). Středeční vstávání ve 3 ráno sice nebylo zrovna pěkné, ale přežil jsem to. Na cestu tam jsem využil vrtulového letadla Dash 8, které mě dopravilo na letiště Berlin-Tegel a odsud jsem pokračoval Airbusem A320 na římské Fiumicino. Poslední část cesty do Perugie zajistil vypůjčený vůz BMW 218, který na cestě tam pilotoval anglický kolega a na cestě zpět já. Kromě pracovních povinností a jednání se stihla také prohlídka celého závodu a především pak i prohlídka krásného historického centra Perugie a výborná večeře. Stihl jsem se také vykoupat alespoň v hotelovém venkovním bazénu, když už bylo takové vedro a moře daleko. Hotel Relais dell'Olmo se ukázal jako velmi dobrá volba a určitě na mě svou komorní atmosférou udělal větší dojem, než klasické řetězce typu Holiday Inn, které neurazí, ani nenadchnou, prostě jen splní svou funkci.

31.5.
2017
3:28

Vstávání ve 3 ráno už jsem si dlouho nevyzkoušel a není moc o co stát. ;-) Přede mnou je služebka do Perugie a bohužel to vyšlo takto blbě, že musím letět už v 6:50 přes Berlín do Říma a následně nás s anglickým kolegou budou čekat ještě min. 2,5 hodiny na silnici, než dojedeme do cíle. Snad se aspoň nevrátím v takovém stavu jako Káťa z Tuniska, která si přivezla nějakou střevní chřipku a dojmy, že už tam nikdy více nechce.

27.5.
2017
21:01

Zatímco Káťa putuje pracovně po Tunisku, já jsem vyrazil alespoň do děčínského okolí. Dnešní nádherně slunečná sobota tomu jen nahrávala, a tak jsem se připojil k Milbimu a Zuzce, kteří si naplánovali okružní procházku Sněžník – Ostrov -Sněžník. Celkem to vyšlo na nějakých 11km, které jsme pak už celkem i cítili v nohách. Na závěr jsme ještě zajeli do německého Heidenau, kde si Milbi v Realu doplnil zásoby potravin a sladkostí, já jsem tentokrát nákupní horečce nepropadl. :-)

« Novější | Starší »
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat